Cayene Pepper má kromě využití k dochucování pokrmů, zvláště omáček, i významné léčivé účinky. Rostlina Výška rostliny je plně závislá na podmínkách, které jí zajistíte a na prostředí, ve kterém ji pěstujete. Pohybuje se běžně v rozmezí mezi 30 až 50 cm. Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku... Celý popis

Koupit za 55 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Cayene Pepper má kromě využití k dochucování pokrmů, zvláště omáček, i významné léčivé účinky.

Rostlina
Výška rostliny je plně závislá na podmínkách, které jí zajistíte a na prostředí, ve kterém ji pěstujete. Pohybuje se běžně v rozmezí mezi 30 až 50 cm.

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením.

Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.

Kayenský pepř lze v našich podmínkách pěstovat v květináčích, které od června do srpna až září můžeme ponechat zapuštěné do záhonu za zahradě na slunném místě, a od podzimu do jara na světlém místě za oknem (nebo ve skleníku). Plodí v několika vlnách po celý rok. 

Plody
Plodem jsou asi 10 cm dlouhé lusky, široké 1 -2 cm. Často jsou zatočené a dozrávají ze zelené do jasně červené barvy. Slupka plodů je velmi pevná a nepropustná, proto při dodržení podmínek správného skladování vydrží dlouho čerstvé. 

Pálivost
Jejich pálivost se pohybuje od 30 000 do 50 000 SHU

Doba zrání je přibližně 70 – 90 dnů.  

JAK SE POSTARAT O SEMÍNKA, ABY JICH VYKLÍČILO CO NEJVÍCE?

1) Nejprve si musíte zvolit klíčící médium

Vybrat si můžete ze tří možností:

     1. Klíčení v Jiffy puku (rašelinovém válečku) - je nejoblíbenější variantou pro své jednoduché použití.

Puky necháte ve vodě nabobtnat, zatlačíte semínko a máte hotovo. Velmi snadné je i první přesazování, kdy celé médium vložíte do substrátu, zlehka přikryjete a navhčíte. Bez poškození kořenového systému, který je bezpečně schovaný v médiu. 

     2. Klíčení v grodanu (minerální vatě) - grodanová kostka zajistí unikátní rozvoj kořenového systému a snadnou manipulaci.

Grodan má skvělé absorpční vlastnosti a vyvážený poměr vody a vzduchu, je možné ho použít opakovaně. Před použitím je třeba grodanové kostky tzv. napufrovat, necháme je 24 hodin napůl ponořené ve vodě. Ideální je odstátá voda dešťová nebo ze studně, díky napufrování dosáhneme ideálního pH pro maximální klíčivost.

    3. Klíčení v substrátu - nejdůležitější je vybrat kvalitní substrát

My doporučujeme výsevní substrát COCOMARK LIGHT MIX.  Je to vyvinutý speciálně pro potřeby chilli papriček. Obsahuje speciální druhy rašeliny a kosová vlákna. Pro provzdušnění a držení vláhy je do substrátu přidáván perlit.

Semenáčky přesazujeme při vytvoření prvních dvou lístků. V případě Jiffy puků a grodanu až když kořínky začnou prorůstat médiem ven, což bývá o trochu později. 

Každá z nabízených možností má své výhody a nevýhody.

2) Zajistit semínkům vhodné podmínky - teplo a světlo

Semínka pro vyklíčení potřebují teplotu 25-28°C. Nejjednodušším způsobem, jak jim ji zajistit je umístit je do speciálního skleníčku, který se o stabilní teplotu postará za vás. 

Velkými pomocníky jsou také sadbovače nebo pařníčky s ventilací.

Světlo nejlépe zajistíte umístěním média u jižního okna. Pomoci vám může i speciální LED osvětlení s velmi jednoduchým použitím. Jinou možností jsou úsporné lampy, které navíc trochu hřejí. K úsporné lampě potřebujete objímku s kabelem pro zapojení. Doporučujeme přidat i stínidlo, které odráží světlo a to dopadá na sazenice. 

3) Udržovat médium vlhké

Ideální je pro zvlhčování půdy používat rozprašovač. Pokud médium přelijete, semínka uhnijí, v případě, že mají málo vláhy, mohou klíčky uschnout ještě dříve než se dostanou nad povrch. Vlhkost je potřeba denně kontrolovat. 

4) Včas začít semenáčkům dodávat potřebnou výživu

Začněte své rostlinky co nejdříve podporovat v růstu kvalitními hnojivy určenými přímo pro semenáčky. Doporučujeme First Feed, které obsahuje nezbytné živiny, minerály a stopové prvky důležité pro sazeničku v prvních týdnech života. Je vhodné i pro sadbovací média.

Dostatečná výživa se znatelně projeví na kořenovém systému a celkové vitalitě a síle sazenice. 

S nasazením květů přejděte na květové hnojivo vyvinuté speciálně pro chilli papričky.

Papričky se vám odmění bohatým květenstvím a krásnou úrodou.

 

SETY PRO ZAČÍNAJÍCÍ PĚSTITELE VÁM CESTU KE ŠŤAVNATÝM PLODŮM VÝZNAMNĚ USNADNÍ.

Set pro začínající pěstitele START

Sety různých velikostí 

Najdete v nich semínka (dle vlastního výběru), klíčící média, skleníčky, literaturu o pěstování papriček, první hnojiva a nebo postřiky před škůdci. Vyberte si variantu, která vám bude nejlépe vyhovovat. 

Dárkovým setem potěšíte každého milovníka chilli papriček ;)

 

UŠETŘETE ČAS I PENÍZE A OBJEDNEJTE VŠE NAJEDNOU.

Pěstební média

Sadbovače a skleníčky

Kvalitní substráty

Rozprašovače

Štítky na popisky rostlin

Hnojiva pro řízky a semenáče

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Chillimat
Výsev a výsadba do srpna